با ارزشترین پول دنیا 2018
۱- دینار کویت
با ارزش ترین پول دنیا، پول کشور کویت است که این مقام را مدت زیادی است که به دست آورده است. کویت به دلیل داشتن منابع نفتی زیاد، یکی از ثروت‌مندترین کشورهای جهان به حساب می آید. گفتنی است که پول این کشور بیش از سه برابر پول آمریکا ارزش دارد.
شاهین گشت
۲- دینار بحرین
دینار بحرین پس از دینار کویت با ارزش ترین پول دنیا به حساب می آید. در مارس ۲۰۱۸ هر دینار بحرین معادل با ۲٫۶۵ دلار آمریکا بوده است. از اصلی ترین منبع درآمد بحرین می توان صادرات نفت را نام برد. لازم به ذکر است که بحرین از لحاظ شغلی در وضعیتی بسیار خوب به سر می‌برد و افراد بسیاری جهت یافتن شغل به این کشور مهاجرت می‌کنند.
۳- ریال عمان
عمان شبه جزیره‌ای عربی است که در جوار خلیج فارس واقع شده است. به سبب موقعیت استراتژیک آن، کیفیت زندگی در این کشور به شدت بالاست و اقتصاد توسعه یافته‌ای دارد. ریال عمان در رده ی سوم از با ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. در مارس ۲۰۱۸ هر ریال عمان با کد OMR برابر ۲٫۶ دلار بوده است.
۴- دینار اردن
برخلاف سه کشور قبل، کشور اردن از ذخایر نفتی فراوان برخوردار نیست و همچنین از لحاظ اقتصادی در زمره‌ی کشورهای پیشرفته نیز قرار ندارد. با این حال، دینار اردن چهارمین ارز با ارزش جهان به حساب می آید. در مارس ۲۰۱۸ هر دینار اردن با کد JOD برابر با ۱٫۴۱ دلار آمریکا بوده است.
۵- پوند بریتانیا
اگر از مردم در باره ی با ارزش ترین پول دنیا سوال کنید، احتمالاً در پاسخ به شما پوند بریتانیا را عنوان می کنند درصورتیکه پوند بریتانیا پنجمین پول با ارزش جهان است. گفته می‌شود پوند قدیمی‌ترین واحد پولی است. در مارس ۲۰۱۸ هر پوند بریتانیا با کد GBP معادل با ۱٫۳۹ دلار آمریکا بوده است.
۶- یورو اروپا
یورو واحد پولی مشترک بسیاری از کشورهای اروپایی می باشد و در سال‌های گذشته نیز بیش از پیش تقویت شده است. ارزش یورو بیشتر از دلار است و یک نکته‌ی جالب در مورد یورو این است که بسیاری از کشورهای اروپایی مانند اسپانیا، آلمان، فرانسه و ایتالیا که از واحد پولی یورو برخوردار اند وضعیت اقتصادی بسیار خوبی دارند. علاوه بر این، یورو از لحاظ ذخیره ارزی پس از دلار آمریکا در مقام دوم قرار دارد.
۷- دلار جزایر کایمن
دلار جزایر کایمن در مارس ۲۰۱۸ معادل با ۱٫۲۲ دلار آمریکا بوده است. جزایر کایمن یکی از بهترین پناهگاه‌های مالیاتی جهان به حساب می آید چرا که به پول آن مالیاتی تعلق نمی‌گیرد.
۸- دلار آمریکا
هشتمین پول این فهرست متعلق به دلار آمریکا است. با توجه به آن که آمریکا رهبر اقتصادی جهان می باشد، پول این کشور را در هر کشوری می‌توان خرج کرد.
۹- فرانک سوییس
فرانک سوییس نهمین پول با ارزش دنیا در سال ۲۰۱۸ می باشد. کشور سوییس یکی از پیشرفته‌ترین، زیباترین، پر توریست ترین و در کل یکی از بهترین کشورهای جهان و اروپا است.
۱۰- دلار استرالیا
استرالیا نیز از لحاظ اقتصادی از کشورهای پیشرفته‌ی جهان به حساب می آید و دلار این کشور دهمین پول با ارزش جهان است. گفتنی است که بر روی پول استرالیا ویژگی‌های لمسی یا همان بریل برای افراد نا بینا و کم بینا وجود دارد تا این افراد نیز بتوانند از ارزش پولی که در دست دارند مطلع شوند.

منبع:شاهین گشت
همین الان

تور خودتو بساز