خانه مرموز وینچستر، سن خوزه
به عنوان یک کودک دوست داشتیم گاهی دوستان‌مان را با تصور خانه‌ای تسخیر شده اذیت کنیم اما این خانه حقیقتا تسخیر شده است. این خانه مرموز در ناحیه سن خوزه قرار داشته و به سارا وینچستر تعلق دارد. خانه‌ای ویکتوریایی با ۱۶۰ اتاق که درست مثل یک مارپیچ ساخته شده و دارای راهروهای طولانی و اتاق‌ها و مسیرهای مخفی زیادی است. این خانم در طول زندگیش از رفاهی کامل برخوردار بود هرچند همه چیز پس از آن‌که همسر و دو دختر کوچکش را در پی یک بیماری از دست داد تغییر کرد. به دنبال این وقایع سارا دچار افسردگی شدیدی شده و هرگز از این وضعیت به طور کامل بهبود نیافت. بنابر نظر طرفداران ارتباط با ارواح، ثروت این خانواده توسط ارواح گذشتگان تسخیر شده است، ارواحی که برای تجارت و پیشرفت این خاندان و به ضرب گلوله‌های خارج شده از تفنگ‌های ساخت آنان از پای درآمده بودند. به همین دلیل سارا وینچستر این خانه را ساخت تا منزل‌گاهی برای این ارواح ناراضی فراهم کند.
عمارت وینچستر (به انگلیسی: Winchester Mystery House) ساختمانی تاریخی در کالیفرنیا است.

در سن‌خوزه، کالیفرنیا ایالات متحده آمریکا، عمارتی ویکتوریائی وجود دارد که تمام شهرتش را مدیون چیزهای عجیب وغریبی است که در معماری آن وجود دارد. این عمارت که در طی ۳۸ سال (۱۹۲۲ تا ۱۸۸۴) توسط بیوه ثروتمند آقای جوزف وینچستر رایفل ساخته شده، حاوی نکات بسیار جالب و آموزنده‌ای از چیزی است که بایدآن را «عدم معماری» بنامیم. خانم سارا وینچستر که ظاهراً یک آدم بشدت خرافاتی بوده، از طریق فالگیرها و پیش گوهائی که در اطرافش جمع شده بودند، به این اعتقاد عجیب رسیده بود که زندگی و مرگ وی بستگی به ادامه کارهای ساختمانی دارد که در خانه‌اش انجام می‌شود! به عبارت دیگر، وی تصور می‌کرد در صورت قطع شدن عملیات ساختمانی زندگی او نیز به پایان خواهد رسید.
صرفنظر از انگیزه‌های خرافاتیِ فعالیت‌های ساختمانی که ۳۸ سال از عمر خانم وینچستر و بسیاری از صنعت گران را به خود اختصاص داد، حاصل کارهای ایشان عمارتی است عجیب و باورنکردنی که امروزه یک محل توریستی به حساب می‌آید. این عمارت ۱۶۰ اتاقه برخلاف سایر خانه‌های هم عصر خود دارای سیستم‌های مدرن گرمائی (کانال‌های بخار و هوای گرم) چراغ‌های گازی که با فشار یک دکمه روشن می‌شوند، سه عدد آسانسور فعال، و ۴۷ عدد بخاری است.

جدای از مواردی چون سقف‌های گردان، کف پوش‌های میناکاری شده، چلچراغ‌های نقره و طلا، و پنجره‌های شیشه‌ای مشبک که هر کدام نشان دهنده خلاقیت‌های هنری فراوانی است، جای جای خانه شامل عجایب زیادی چون درها و پنجره هائی که رو به دیوار باز می‌شوند، راه پله هائی که به هیچ جاختم نمی‌شوند، و تعداد بیشماری بخاری، راه پله، در و پنجره اضافی، انواع سیستم‌های گرمائی و غیره‌است.
نتیجه تلاش خانم وینچستر همین چیزی است که می‌بینید.
همین الان

تور خودتو بساز