یونان کشور هزار جزیره
يونان در جنوب شرقي اروپا قرار دارد که از سمت شرق با ترکيه هم مرز است. پايتخت اين کشور شهر اسطوره اي و تاريخي آتن است که سالانه صدها هزار نفر گردشگر را به خود جذب ميکند. از ديگر شهرهاي مهم يونان ميتوان به ستالونيک، پاترا، ايراکليون و لاريسا اشاره نمود. زبان رسمي مردم يونان، يوناني است ولي مردم يونان معمولاً ميتوانند به زبان انگليسي نيز صحبت بکنند. يونان سه نوع آب و هواي مديترانه اي، معتدل و آلپي دارد. در کل کشور يونان بيشتر زمستانهاي باراني و تابستان هاي خشک دارد. با اين حال يونان به کشور هزار جزيره معروف است که هرکدام از مناطق آن ويژگي هاي طبيعي متفاوتي دارد.
واحد پول يونان يورو است و اقتصاد اين کشور بر پايه توليدات داخلي است که توريسم و گردشگري از منابع اصلي درآمد يونان است.

جزئیات یونان کشور هزار جزیره

زندگی در یونان به عنوان مهاجر

با پذیرش یونان در اتحادیه اروپا در سال 1981 محیط دوستانه تر و بهتری برای پذیرش مهاجر در این کشور فراهم و اعلام شد.پیش از این مهاجرین با کشور در حال توسعه ای مواجه بودند که برای دریافت یک خط تلفن و یا حتی یک خودرو باید تا دو سال صبر می کردند و به همین دلیل خیلی به ندرت مهاجری را با خودرو در این کشور می توانستیم ببینیم. با این حال عضویت در اتحادیه اروپا به طور چشمگیری استانداردهای زندگی را بالا برد و شرایط زندگی به طور اساسی راحت تر شد حتی می توان گفت این هزینه زندگی قبلی یونانی ها در طبیعت بکر خودشان بود.

تا همین امروز یونان به همان دلایل قبلی به اندازه سایر کشور های در همسایگی اروپایی خود محبوبیت بالایی بین مهاجرین نداشت. به همین دلیل شرکت های بین المللی زیادی هم در این کشور سرمایه گذاری نکرده بودند و درصد موفقیت خود را در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی کمتر می دانستند. اما این رویکرد با تغییرات زیادی در سال های اخیر مواجه شده است. سرمایه گذاران زیادی به دلیل نیروی کار ارزان قیمت یونانی و خارجی، امکان ارتقاء بخش گردشگری یونان را که از پتانسیل بالایی برخورداراست وهمچنین به عنوان قسمتی که امکان راه اندازی کسب و کار های جدید مانند شرکت های گردشگری، راهنمای تور، مدیریت گردشگری، هتل داری و … را دارد در این کشور میتوانند سرمایه گذاری های خوبی انجام می دهند.

برای افرادی که علاقه به کار در این کشور را دارند عاقلانه این است که از قبل هر اقدامی برنامه کاری خود را هماهنگ نمایند چراکه هزینه های بیکاری در این کشورزیبا نسبتا بالا است و حدود 9.5 درصد می باشد. برای این منظور شرکت های مختلفی وجود دارند که می توانند به شما فرصت های شغلی خوبی ارائه نمایند

هزینه های زندگی در یونان

یونان عضو اتحادیه اروپا است و واحد پولش یورو می باشد .هزینه زندگی در یونان به طور کلی 30 درصد از سایر کشور های اروپایی کمتر است ولی به همین میزان درآمدش هم در این کشور پایین تر است. به همین نسبت نرخ هزینه های بیمه و تامین اجتماعی هم برای هر فرد کمتر از سایر کشور های اروپایی می باشد. بنابر این مهاجرینی که در یونان زندگی می کنند و حقوق متعادلی دریافت می کنند در واقع زندگی راحتی دارند.

مواد غذایی در یونان بسیار ارزان هستند، بخصوص در جزیره رودوس، که هیچ وارداتی صورت نمی گیرد و هزینه زندگی نسبت به بسیاری از شهر های اروپایی پایین تر است. البته پیش بینی می شود تغییرات هزینه های زندگی در اروپا به دلیل برخی از بحران های اقتصادی در برخی کشور ها در یونان نیز تاثیر گذار باشد.

زبان مردم یونان و فرصتهای شغلی برای مهاجرین

زبان مردم یونان

99 درصد مردمی که در یونان زندگی می کنند به زبان بومی و یونانی مکالمه می کنند. البته گاهی برخی نیز در این کشور به زبان های انگلیسی و یا فرانسوی هم صحبت می کنند.

آب و هوا در یونان

بیشتر مناطق یونان دارای آب و هوای مدیترانه ای میباشد . تابستان های گرم و زمستان های معتدل در این کشور حاکم هستند و همین مورد سبب دلپزیر بودن آب و هوای یونان شده است. ممکن است در برخی از شهر ها در زمستان گاهی شاهد بارش برف هم باشیم ولی این موضوع بسیار به ندرت اتفاق می افتد و اغلب در مناطق کوهستانی وشمالی می باشد.

کار و فرصت های شغلی برای مهاجرین

اگر با زندگی مدرن در یونان آشنایی نداشته باشید پیدا کردن کار در این کشور می تواند کار مشکلی باشد. ولی در مشاغلی مانند تدریس زبان انگلیسی، صنعت توریسم، نگهداری از کودکان، تولید و کشاورزی همچنان فرصت های شغلی خوبی در یونان یافت می شود. بسیاری از شرکت های چند ملیتی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند هم در این کشور اغلب به دنبال کارکنانی هستند که به زبان انگلیسی صحبت می کنند و زبان اصلی آنها یونانی نیست

حقایق کلیدی که هر مهاجری که می خواهد در یونان زندگی کند باید بداند


برای استفاده از سیستم های مراقبتی و بهداشتی کشور یونان داشتن بیمه سلامت خصوصی یکی از حیاتی ترین مسائلی است که باید در نظر بگیرید. بدون داشتن بیمه تامین اجتماعی و یا هر گونه بیمه خصوصی استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی این کشور مشکل است.
در یونان هر ایالت برای خود قوانین ساختاری و منحصر به فرد خود را دارد، بنابر این نباید انتظار داشته باشید که آنچه برای یک مهاجر در یک منطقه فراهم است حتما برای مهاجر دیگر در منطقه دیگر هم همان شرایط حاکم باشد.
همواره در یونان پول نقد به یورو همراه خود داشته باشید. پرداخت ها در یونان به یورو و اغلب نقدی است. البته برخی مکان ها مانند هتل ها کارت های اعتباری را قبول دارند ولی برای خرید از مغازه ها، رستوران ها و کافه ها، کیوسک ها، فروشندگان خیابانی و سایر انواع مشاغل پول نقد حرف اول را می زند.جدیدأ از کارت های اعتباری نیز میتوان حتی در کیوسک ها استفاده کرد که اینگونه پرداخت مطمئن تر است.
سیستم فاضلاب شهری یونان توسعه یافته نیست و در برخی از مناطق بصورت چاه فاضلاب می باشد. ولی شهر های بزرگ دارای سیستم اگو میباشند.
روز سیزدهم هر ماهی که با سه شنبه تلاقی پیدا کند در فرهنگ یونانی نحس و نا مبارک است و این بر خلاف سایر کشور های اروپایی است که تلاقی روز جمعه با سیزدهم ماه را بد می دانند.

کشور یونان یکی از کشور های اروپایی است که پتانسیل سرمایه گذاری و رشد سریع دارد و این را می توان از حرکت رو به جلو این کشور در سال های اخیر اثبات کرد. این کشور به دلیل پیشینه تاریخی، فلسفی ، هنری و فرهنگی که دارد بسیار مورد توجه علاقمندان گردشگری بوده و به دلیل آب و هوای عالی ، شرایط آسان زندگی، سواحل فوق العاده رویایی و دیدنی و اخلاق و رفتار مناسب مردم این کشور برای زندگی بسیار ایدآل میباشد.

همین الان

تور خودتو بساز