ویتنام ، کشوری با جاذبه های گردشگری بیکران
امروز در این مقاله شما را با یکی از بکرترین و زیباترین مناطق گردشگری آشنا خواهیم کرد.سفر به این کشور زیبا تجربه ای فوق العاده خاطره انگیز رابرای شما رقم خواهد زد.«ویتنام»؛ کشوری در آسیای شرقی با مردمانی بسیار مهمان نواز و مناظری فوق العاده زیبا است.در ادامه با آتاگشت همراه باشید تا با این کشور زیبا و طبیعت بیکران آن آشنا شوید.

جزئیات ویتنام ، کشوری با جاذبه های گردشگری بیکران

انتخابي ايده‌آل براي ماه عسل

ویتنام دارای جذابیت های فراوان و متنوع است.کشوری که مناسب علاقه مندان به غواصی ،و قایقرانی در غارهای دریایی و آبهای زیبای ویتنام می باشد.كساني كه دوست دارند در سفرشان آرامش را احساس كنند، مي‌توانند از طبيعت زيبا و بكر اين كشور بهره ببرند.آن‌هايي كه دوست دارند‌ طبيعت و حيات‌وحشي نادر ببينند، ويتنام جزو كشورهايي است كه جنگل‌هاي فراوان و گونه‌هاي حيواني بسيار زيادي دارد؛ همچنين ساحل‌هاي بسيار زيبايي كه اين كشور دارد، بهترين فضا هستند براي تجربه دوباره آرامش و زيبايي. بنابراين مي‌توان به جرات گفت ويتنام براي هر نوع سليقه‌اي انتخابي ايده‌آل است، به همين دليل است كه خانم‌ها و آقايان جوان زيادي، اين كشور را انتخابي ايده‌آل براي گذران «ماه عسل» ازدواج‌شان مي‌دانند.

غارنوردي با قايق

خليج «هالونگ»، يك منطقه دريايي در ويتنام است كه جزايري عجيب به شكل «كله قند» از آن سر بيرون آورده‌اند. زير در اين جزاير، غارهايي وجود دارد كه علاقه‌مندان و توريست‌ها مي‌توانند به وسيله قايق‌هاي يك نفره، از اين غارهاي دريايي عبور كنند و از اين مناظر زيبا لذت ببرند. البته قبل از هر اقدامي، افرادي كه سرپرستي گروه را برعهده‌ دارند، ميزان جزر و مد را تخمين مي‌زنند و با پيش‌بيني وقايع احتمالي، ساعت‌هايي از روز كه احتمال خطر صفر است، به توريست‌ها اجازه قايق‌سواري در غارهاي دريايي را مي‌دهند. به‌دليل شرايط آب‌و‌هوايي و جوي خاص و دلچسب ‌اين منطقه‌ و همچنين به‌دليل اين‌كه اغلب «مه» منظره بسيار زيبايي را رقم مي‌زند، بسياري از توريست‌ها ترجيح مي‌دهند به جاي اقامت در هتل‌ها، ‌كشتي‌هايي كه مخصوص اقامت در مركز آ‌ب‌هاي «هالونگ» هستند را انتخاب كنند تا نهايت استفاده را از اين منطقه بكر، ديدني و زيبا ببرند.اگر به ویتنام سفر کردید به هیچ وجه غارنوردی با قایق را از دست ندهید.

حيات وحش و پوشش گياهي نادر

از جمله جاذبه‌هاي توريستي و فوق‌العاده زيباي كشور ويتنام، حيات‌ وحش و پوشش گياهي ‌خارق‌العاده‌اش است؛ در ويتنام گياهان و جانوران نادري زندگي مي‌كنند و منطقه بزرگي از آن حفاظت‌ شده است، سالانه توريست‌هاي علاقه‌مند به حيات وحش (اكو توريست‌) زيادي براي ديدن انواع گونه‌هاي حيواني و گياهي به اين كشور سفر مي‌كنند و براي ديدن مناظر زيباي اين كشور، در جنگل‌هاي آن قدم مي‌زنند يا به وسيله قايق‌هاي يك نفره، رودخانه جنگلي اين كشور را طي مي‌كنند. طبيعت ويتنام واقعا رويايي است؛ جنگل‌هاي سرسبز، گل‌ها و گياهان وحشي، پرنده‌هاي نادر و همچنين حيوانات كميابي همچون ميمون‌هاي جنگلي كه فقط در اين كشور زندگي مي‌كنند و مشابه‌شان را هيچ جاي ديگر نخواهيد ديد.

قهوه ی ویتنام

قهوه خورها بدانند که ویتنام دومین تولیدکننده قهوه در دنیاست و قهوه ویتنامی خوش طعم و ارزان است و در طول فصل گرم با یخ نوشیده می شود. ویتنام با تامین ۱۷٪ از قهوه‌ی کل دنیا، بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی قهوه‌ی روبوستا در دنیاست. نیمی از قهوه‌ی روبوستای دنیا در این کشور تولید می‌شود. قهوه‌ی تولیدی ویتنام به ۵۰ کشور دنیا صادر می‌شود که اصلی‌ترین خریدار آن آمریکاست. با این‌حال این کشور در سراسر دنیا به تولید انبوه قهوه‌ی کم‌کیفیت معروف است.

اجناس باکیفیت ویتنام

هوئی آن،پایتخت خرید ویتنام محسوب می‌شود و به دلیل وجود بیش از ۱۰۰۰ خیاط لباس‌های دست‌دوز درجه‌یک و عرضه‌ی پارچه‌های باکیفیت ابریشم خالص و کشمیر با قیمت‌هایی به‌مراتب کمتر از بازارهای اروپایی، شهرت جهانی دارد.ویتنام در جهان به دلیل داشتن اجناس با کیفیت شهرت فراوانی دارد.در حدی که وقتي به كشورهاي اروپايي مي‌رويم، به داشتن كفش‌ ويتنامي افتخار مي‌كنند.

خیمه شب بازی د ر ویتنام

به هر سمتی که روی بگردانید میراث های گذشته ویتنام مشاهده می شوند.ویتنام سرزمین عروسک های خیمه شب بازی ،هنری که قدمتش به قرن 11بازمی گردد.ویتنامي‌ها جشنواره‌های تئاتر زیادی به خصوص در فصل بهار دارند.کشت برنج اصلی‌ترین محصول کشاورزی ویتنام است،عروسک‌ها از چوب ساخته می‌شوند و سپس روی آن‌ها با لاک پوشیده می‌شود تا ضدآب شوند، هر عروسک حدود 60 سانتیمتر ارتفاع و وزنی بین 9 تا 14 کیلوگرم دارد، حرکت آن‌ها روی صحنه نیاز به مهارت و قدرت دارد و گاهی دو تا سه نفر برای این کار لازم است.
منبع:آتاگشت ایرانیان
WWW.ATAGASHT24.COM

همین الان

تور خودتو بساز