تایلند، پرطرفدارترین کشور از بین کشورهای آسیای جنوب شرقی
بی شک سفر به تایلند از بین کشورهای آسیای جنوب شرقی ،جزو پرطرفدارترینها می باشد.که قبل از سفر به این کشور پرزرق و برق باید اطلاعات کلی و جامع داشته باشید تا با خیالی آسوده و راحت ، از سفر خود لذت ببرید.پس در ادامه با ما همراه باشید تا با نکات مهم و حیاتی درباره کشور تایلند آشنا شوید و سفری رویایی برای خود رقم بزنید.

جزئیات تایلند، پرطرفدارترین کشور از بین کشورهای آسیای جنوب شرقی

آب و هوای تایلند

تایلند بخاطر نزدیک بودن به دریا و همچنین نزدیک بودن به خط استوا، دارای آی و هوای گرم و مرطوب است. و همچنین دارای زمینهای حاصلخیز و جنگلهای سرسبز می باشد.پس برای سفر به تایلند نیازی به لباسهای گرم نخواهید داشت.و تا حد امکان از لباسهای مناسب فصل تابستان و هوای گرم استفاده کنید.

سگهای ولگرد در خیابانهای تایلند

سگ های ولگرد در تایلند ممکن است برای شما خطرناک باشد.در شهر بانکوک یک شرکت تبلیغاتی جلیقه های هوشمند به تن این سگها سعی کرده اند که آنها را از سگهای ولگرد به سگهای نگهبان تبدیل کنند.اما پیشنهاد آتا گشت به شما اینست ، که در مواجه با چنین شرایطی مراقب خودتان باشید و تا حد امکان از این سگها دور باشید.

شرایط خرید در تایلند

خرید در تایلند را به هیچ وجه از دست ندهید.تایلند بهشت ایده آل برای خریداران به این کشور می باشد.در هنگام خرید هوشیار باشید و حتما چونه بزنید در صورتیکه فروشنده روی خوش نشان دهد شما می توانید تخفیف بسیاری بگیرید و اگر فروشنده روی خوش نشان نداد معازه را ترک کرده و به مغازه دیگری بروید.چون با اینکار در انتهای خرید میتوانید مبلغ زیادی بابت تخفیف گرفته باشید که بی شک برای شما بسیار مسرت بخش خواهد بود.

ضرورت استفاده از اسپری حشره کش در سفر به تایلند

در هنگام سغر به تایلند گرفتن بیمه نامه امری ضروری به حساب می آید.در سواحل و مناطق جنگلی و روستایی و گاهی حتی در هتلهای (نه چندان هتل) این کشور حشرات سمی و حتی عقرب ، ممکن است جان شما را به خطر بیاندازد.برای راحتی کار پیشنهاد آتا گشت به شما اینست که برای در امان ماندن از نیش های گاه و بیگاه حشره ها حتما اسپری حشره کش با خود همراه داشته باشید تا از خارش و انتقال بیماری در امان بمانید.

از میمونها دوری کنید

بی شک در بسیاری از سفرها بخصوص سفرهای آسیایی ، با میمونهای ظاهرا زیبا و شوخ طبع برخورد می کنید.ما به شما تاکید می کنیم که در سفرهایتان به هیچ عنوان به این میمونها نزدیک نشوید.چون یکسری از این میمونها برای سرقت آموزش دیده اند و ممکن است در چشم برهم زدنی کیف و اموال شما راسرقت کنند و سفر شما را به عنوان یک خاطره بد و تلخ برای شما رقم بزنند.و گذشته از اینها بعضی از این میمونها ناقل بیماری هستند که حتی با یک تماس ساده ممکن است بیماری را انتقال دهند.پس مراقب میمونها باشید.

سیستم حمل و نقل عمومی در تایلند

باید یادآور شویم که هزینه حمل و نقل در تایلند نسبت به کشورهای غربی بسیار پایین است .اما این دلیل نمی شود که بی احتیاطی کنید.شما در هر شرایطی باید جانب احتیاط را فراموش نکنید.اگر سوار تاکسی شدید حتما از راننده بخواهید تا تاکسیمتر خود را روشن کند و در صورتی که راننده از اینکار امتناع کرد حتما از تاکسی پیاده شوید و با یک تاکسی دیگر بروید،چون ممکن است در انتهای مسیر کرایه ی زیادی از شما بگیرد.البته شما می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی که بسیار متفاوت و زیاد هستند استفاده کنید.
منبع:آتاگشت

همین الان

تور خودتو بساز