داستان هواپیماهای ناپدید شده در طول تاریخ
داستان های زیادی درباره هواپیماهای ناپدید شده در طول تاریخ وجود دارد که هیچ کس نمی داند چه اتفاقی برای آنها افتاده است.در ادامه با آتاگشت همراه باشید تا با عجیب ترین اتفاقات هواپیمایی آشنا شوید.

جزئیات داستان هواپیماهای ناپدید شده در طول تاریخ

ناپدید شدن آمليا ارهارت

ناپدید شدن آمليا ارهارت در سال 1937 در عرض اقیانوس اطلس اتفاق افتاد.و زنی که پرواز خود را بر فراز این اقیانوس شروع کرد ناکام ماند.تا به حال هیچ کس نمی داند بر سر آملیا و هواپیمایش چه آمده است و در این میان فرضیه های مختلفی مانند تمام شدن سوخت هواپیما، فرود اضطراری در یک جزیره و سر به نیست شدنش توسط اهالی آن مطرح شده است.ولی ،این پرواز یکی از مرموزترین حوادث هوایی جهان به شمار می رود.

راز گم شدن دو هواپیما در مثلث برمودا

راز گم شدن دو هواپیما در مثلث برمودا در دهه 1940 اتفاق افتاد.یکی هواپیمایی داگلاس بود که با 32 مسافر در مثلث برمودا ناپدید شد.و همچنین دو هواپیمای خطوط بریتانیایی و آمریکای جنوبی نیز در این منطقه ناپدیده شده اند.

پرواز بی سرانجام بر فراز ناپل ایتالیا و زنده ماندن سرنشینان

در سال 1943 پرواز بی سرانجام بر فراز ناپل ایتالیا انجام شده و در نهایت ناباوری سرنشینانش زنده ماندند.حقیقت این بود که این هواپیما هنگام بازگشت به دلیل نقص فنی نتوانسته بود فرود آید و به ناچار دو ساعت اضافی در آسمان شمال آفریقا پرواز کرده بود. خدمه هواپیما با چتر فرود آمدند و هشت نفری که پس از بیرون پریدن از هواپیما زنده باقی مانده بودند، پس از طی ۱۶۰ کیلومتر با پای پیاده، سرانجام به دلیل گرمای هوا و تشنگی از پای درآمدند.پانزده سال بعد یک تیم اکتشاف نفت بریتانیایی موفق به پیداکردن لاشه هواپیما شد.

ناپدید شدن هواپیمای اروگوئه ای

در اکتبر 1972 یک هواپیمای اروگوئه ای همراه با 40 مسافر و 5 کادر پروازدر آسمان آندس ناپدید شد و بعد از 72 روز در کمال ناباوری همگان 16 نفر از سرنشینان این هواپیما زنده پیدا شدند.هنوز مبهم های زیادی راجع به زنده ماندن این 16 نفر در بین رشته کوههای خشن وجود دارد.

برملا شدن راز سقوط مهیب پس از چهار سال

در سال 1996 پرواز خطوط هواپيمايي (TWA) که از نيويورک به مقصد پاريس به پرواز در آمده بود در سال 1996 ناگهان بدون مخابره هيچ پيغام اضطراري از صفحه رادار محو شد.

چند روز بعد تکه‌هاي هواپيما روي دريا پيدا شد و چند شاهد از انفجار مهيبي در هوا خبر دادند. شدت انفجار به حدي بود که برخي مي‌گفتند هواپيما با موشک ساقط شده است اما در نهايت پس از 4 سال تحقيقات به علت مشکل برخي منفجر شده است. 230 مسافر اين هواپيما کشته شدند.
منبع:www.namehnews.ir

پایان تلخ پرواز یک ماچراجو

هواپیمای «استیو فوست»، ماجراجوی آمریکایی در تاریخ ۳ سپتامبر ۲۰۰۷ از یک فرودگاه خصوصی در نوادا به پرواز درآمد و بعد از آن هرگز دیده نشد.نهایتا لاشه هواپیمای یک موتوره او در اکتبر ۲۰۰۸ پیدا شد، جستجوها برای یافتن استیو فوست که ۶۳ سال داشت و اولین کسی بود که به تنهایی بدون تجدید سوخت هواپیما دور کره زمین پرواز کرده بود، سرانجام پایان یافت.
کارشناسان می‌گویند احتمالا باد شدید موجب سقوط هواپیما شده بود.
منبع:www.namehnews.ir

همین الان

تور خودتو بساز