نکات عجیب درباره کشور روسیه که تا کنون نمی دانستید
روسیه یکی از کشورهای ابر قدرت دنیاست و پهناورترین سرزمین جهان به شمار می رود. روس ها همواره نقشی اساسی در مناسبات جهانی ایفا کرده اند و از قدرت سیاسی و نظامی زیادی برخوردار هستند. این کشور در چند وقت گذشته در موارد زیادی خبرساز شده و تیترهای اصلی نشریات را به خودش اختصاص داده است. درگیری های سوریه، حوادث اوکراین و نزاع با غرب بر سر مسئله کریمه، از جمله مواردی هستند که روس ها در آن نقش داشته اند.

جزئیات نکات عجیب درباره کشور روسیه که تا کنون نمی دانستید

از هر چهار مرد روس، یک نفر قبل از ۵۵ سالگی می میرد

متوسط عمر مردان در روسیه ۶۴ سال است. روس ها جزء ۵۰ کشوری هستند که میزان عمر متوسط شان تا این حد پایین است. در کشور آمریکا، تنها ۱۰ درصد از مردها قبل از ۵۵ سالگی جانشان را از دست می دهند. این آمار در بریتانیا ۷ درصد برآورد می شود. یکی از علل اصلی مرگ های زودرس در روسیه، استفاده بیش از حد از مشروبات الکلی است. آن ها در طول هفته، بیش از دو لیتر نوشیدنی الکلی مصرف می کنند.

لغتی برای واژه «سرگرمی» در روسیه وجود ندارد

لغتی برای واژه «سرگرمی» در روسیه وجود ندارد.کلمه «веселье» در روسی به معنای لذت بردن و یا نشاط است. تفاوت عمده ای که با «سرگرمی» وجود دارد، این است که به عنوان مثال، شما می توانید هنگام کار کردن تفریح و سرگرمی داشته باشید، اما نمی توانید لذت ببرید.

برخی ثروتمندان در شهر مسکو، گاهی اوقات با آمبولانس رانندگی می کنند تا از شر ترافیک خلاص شوند

برخی ثروتمندان در شهر مسکو، گاهی اوقات با آمبولانس رانندگی می کنند تا از شر ترافیک خلاص شوند.pic-86-w700

کسانی که این توانایی را دارند، آمبولانس خریداری نموده و در ساعت شلوغی از آن استفاده می کنند.

روس ها قبل از آغاز سفر خود، چند ثانیه سکوت می کنند

روس ها قبل از آغاز سفر خود، چند ثانیه سکوت می کنند.آن ها قبل از راه افتادن، عبارت «Присядем на дорожку» به معنای «برای سفر آرام بنشینیم» را به کار می برند. روس ها چند ثانیه قبل از سفر مکث کرده و برای رویدادهای پیش رو دعا می خوانند

روس ها هنگامی که چیزی را در خانه جا می گذارند، به هیچ عنوان باز نمی گردند

روس ها هنگامی که چیزی را در خانه جا می گذارند، به هیچ عنوان باز نمی گردند.مردم روسیه در چنین شرایطی، هیچ گاه به منزلشان باز نمی گردند و از فرد دیگری درخواست می کنند که آن را برایشان بیاورد.

در این کشور به ازای هر ۱۰۰۰ مرد، ۱۱۵۹ زن وجود دارد

در این کشور به ازای هر ۱۰۰۰ مرد، ۱۱۵۹ زن وجود دارد.در روستاها این آمار بیشتر هم می شود و به ۱۱۸۳ زن برای هر ۱۰۰۰ مرد می رسد.

روسیه ۲۰ درصد کل جنگل های جهان را در اختیار دارد

روسیه ۲۰ درصد کل جنگل های جهان را در اختیار دارد.همچنین عمیق ترین دریاچه جهان نیز در این کشور قرار دارد (دریاچه بایکال.)

سامانه متروی مسکو بسیار زیباست و چهارمین ایستگاه عمیق جهان در این شهر قرار دارد

سامانه متروی مسکو بسیار زیباست و چهارمین ایستگاه عمیق جهان در این شهر قرار دارد.هنگامی که سامانه مترو در سال ۱۹۳۰ ساخته شد، روس ها برای جنگ احتمالی دیگری آماده می شدند. بنابراین از ایستگاه ها به عنوان پناهگاه هنگام حملات هوایی نیز استفاده می گشت. «Park Pobedy» چهارمین ایستگاه عمیق جهان است که ۸۴ متر زیر زمین قرار گرفته.
منبع:www.rooziato.com

همین الان

تور خودتو بساز