تایتانیک ،ابر کشتی که هیچکس گمان بر غرق شدنش نمیکرد
داستان کشتی تایتانیک ،یکی از غم انگیزترین تراژدی های رخ داده در طی تاریخ دریانوردی جهان است.ابر کشتی که هیچکس گمان بر غرق شدنش نمیکرد.اما در 14 آوریل 1912 این کشتی عظیم و مجلل در دریا غرق شد.و بیش از 1500 نفر در آن شب هولناک جان خود را از دست دادند.اما بازماندگان این کشتی چه شده اند؟ چرا در چنین کشتی غول پیکری ،قایق های نجات ناکافی بود؟ برای دانستن همه ی این سوالها با آتا گشت همراه باشید.

جزئیات تایتانیک ،ابر کشتی که هیچکس گمان بر غرق شدنش نمیکرد

علت غرق شدن کشتی تایتانیک

مهندسین طراح کشتی تایتانیک ،هیچوقت گمان نمی کردند که این کشتی غرق شود و این عامل یکی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل برای کشته شدن و ناکافی بودن و غرق شدن تایتانیک بود.فکر غرق نشدن این ابر کشتی باعث شد که قایق نجات کمتری برای آن تعبیه شود. این اطمینان به حدی بود که همین تعداد قایق نجاتی که وجود داشت ، برای نجات مسافران کشتی های غرق شده دیگر در نظر گرفته شده بود.در واقع علت اصلی غرق شدن کشتی تایتانیک ،تصور غیر اشتباه ،غرق نشدن آن بود.

بقایای اجساد کشتی

علی رغم تلاش و تصور بسیاری مبنی بر اینکه ، بزودی می توانند لاشه تایتانیک را پیدا کنند ،پیدا کردن لاشه آن در سال 1985 امکان پذیر شد.بعد از کشف آن متوجه شدند که کشتی از وسط ، دو نصف شده و هیچ اثری از هیچ بازمانده ای وجود ندارد.تصور بر این است که بقایای اجساد کشتی ، توسط جانوران دریایی خورده شده اند.و تنها بقایای باقی مانده از مسافران غرق شده یک جفت کفش بود که کنار هم قرار گرفته بودند.

داستان عجیب بازماندگان کشتی

و اما داستان عجیب بازماندگان کشتی.
حدود 700 نفر توانستند از این حادثه جان سالم به سر ببرند.عده ای تا آخر عمر نتوانستند این حادثه تلخ را فراموش کنند مانند برث آنتونین ماین .ماین که به همراه نامزدش کوئیگ ادموند باکستر(بهمراه مادر و خواهرش) که یک میلیونر کانادایی بود و قصد داشتند به ایالات متحده سفر کنند.باکستر در این حادثه ماین و خواهر و مادرش را بت قایق نجات فرستاد وخودش در کشتی ماند.باکستر به هنگان دور شدن قایق نجات برای خانواده اش دست تکان می داد.حسد او هیچوقت پیدا نشد و ماین تا آخر عمر ازدواج نکرد و این غم بزرگ را با خود حمل کرد.جالبتر آن است که هیچکدام از بستگان ماین باور نکردند که او یکی از مسافران کشتی تایتانیک بوده ،که پس از مرگش خواهرزاده اش با پیدا کردن عکسهایی صحت حرف او را به دیگر بستگان اثبات کرد.
و یا داستان ریچارد نوریس ویلیامز ،که خودش را بر روی تخته های قایق شکسته نگه داشت.دکترها دستور دادند تا پایش قطع شود اما ریچارد مخالفت کرد و بعد از تحمل در فراوان بصورت معجزه آسایی سلامتیش را به دست آورد و توانست روی پاهایش بایستد. و یا زنی که سیستم عصبی اش به شدت آسیب دیده بود به گونه ای که تا آخر عمر نمی توانست اشک بریزد.
این داستان تلخ در طی سالیان طولانی بعنوان تلخ ترین تراژدی تاریخ دریانوردی به شمار می رود.
منبع:آتا گشت ایرانیان

همین الان

تور خودتو بساز