ماجرای وحشتناک مردی که در طول زمان به فیل تبدیل شد
در طول تاریخ بشریت داستان های عجیب و وحشتناک زیادی شنیده ایم که باور بعضی از آنها خیلی دشوار است.اما در میان همه این ماجراها ،داستان وحشتناک مردی که در طول زمان به فیل تبدیل شد در عین مهیج بودن بسسیار غم انگیز است.در ادامه با آتاگشت همراه باشید.

جزئیات ماجرای وحشتناک مردی که در طول زمان به فیل تبدیل شد

جوزف مریک مرد فیلیجوزف مریک مرد فیلی ،در تاریخ پنجم آگوست ۱۸۶۲ در لندن به دنیا آمد.فقط چند ماه بعد از تولد او ، قیافه او شروع به تغییر کرد و اولین نشانه ها از بیماری های نادر و ناعلاج او در چهره اش پدیدار شدند.این بیماری به تدریج شروع شدند تا زمانی که چهره جوزف به طور کلی تغییر یافت.هر چقدر که جوزف بزرگتر می شد چهره او بد و بدتر می شد و تا جایی که به طور کامل تعییر شکل یافت و چهره اش شبیه به هیولا شد.

ادامه ماجرای جوزف

ولی ماجرای جوزف هنوز ادامه داشت .مردم او را مسخره می کردند.تا جایی که او مدرسه را ترک کرد.تا زمانی که مادرش زنده بود دوران کودکی بسیار شیرینی را برایش رقم زد ولی متاسفانه وقتی که جوزف تنها 11 سال داشت مادرش از دنیا رفت.پدر جوزف زود ازدواج کرد و شرایط زندگی جوزف بد و بدتر شد ،تا جایی که مادر بزرگ جوزف اعتقاد داشت که او حتی لایق یک ظرف غذا در طول روز هم نیست، چرا که هیچ کاری برای خانواده انجام نمی دهد و فقط مایه سرشکستی است.جورف بخاطر چهره اش نمی توانست هیچ جا کار کند.او مدتی به بسته بندی سیگار مشغول شد اما اینکار را با یک دست انجام میداد چون دست چپش به خاطر تغییر شکل نمی توانست کار کند.مدتی هم با حمایت پدر شروع به کار فروشندگی کرد ولی هیچکس حاضر نمی شد چیزی از او بخرد.این نقل قول معروف از زبان خود جوزف مریک گفته شده است: درست است! ظاهر من چیز عجیب و غریبی است. ولی سرزنش کردن من، سرزنش کردن خداست.مادر جوزف هیچوقت متوجه نشد که چرا فرزندش روز به روز تغییر چهره می داد و عجیب تر می شد. او در نهایت به این اعتقاد رسید که به خاطر حادثه ای که در دوران بارداری برایش رخ داده، این بلا سر پسرش آمده است. خود جوزف هم این حرف مادرش را قبول دارد و در اینباره نوشته است:تغییر شکلی که در من می بینید، به خاطر حادثه ای بوده که برای مادرم اتفاق افتاده است. مادرم به زیر دست و پای یک فیل افتاده و به شدت ترسیده است.

بهترین سالهای زندگی جوزفجوزف در سال ۱۸۸۴ با سام تور،که تور مدیریت مجموعه تفریحی و سالن موسیقی شهر را بر عهده داشت آشنا شد و به این گروه پیوست وسام تور لقب مرد فیلی را به او اختصاص داد و جوزف بخاطر چهره اش توانست پول دربیاورد.زیرا مردم مشتاق تماشای مرد فیلی بودند.در یکی از نمایش هایی که در شهر لندن برگزار شد، جوزف با یک جراح به نام فردریک تروس آشنا شد.فردریک تروس بعد از معاینه متوجه شد که جوزف بخاطر وزن سنگین سرش نمی تواند راحت بخوابدو او مجبور بود در حالت نشسته بخوابد و تومور کل بدن او را احاطه کرده بود اما با این حال او در سلامت بسر می برد.جوزف 4 سال در بیمارستان زندگی کرد که همین سالها بهترین سالهای زندگی جوزف بود و در نهایت در تاریخ ۱۱ آپریل سال ۱۸۹۰ بر روی تخت بیمارستان از دنیا رفت. دلیل مرگ جوزف، تلاش او برای خوابیدن به حالت درازکش بود. چرا که سر او بر گردنش سنگینی کرد و باعث شکستن گردنش شد.در سال 1980 دیوید لینچ، کارگردان مطرح دنیای سینما فیلمی با عنوان زندگی مرد فیلی ساخت ولی بی شک این فیلم هم نمی تواند آن چه را که در طول ۲۷ سال بر سر جوزف کری مریک یا همان مرد فیلی آمده، نشان دهد.منبع: www.atagasht24.com

همین الان

تور خودتو بساز