بهترین ایرلاین های دنیا
وقتی بحث سفر هوایی می شود اکثر ما دوست داریم ارزان ترین بلیط هواپیما را خریداری کنیم، از طرفی می خواهیم از امنیت پرواز نیز مطمئن باشیم. هرساله وبسایت اسکای ترکس (Skytrax) لیست بهترین ایرلاین های دنیا را منتشر می کند که قبلا در مورد این لیست صحبت کردیم. اما این وبسایت لیست بهترین ایرلاین های ارزان قیمت دنیا را نیز منتشر می کند. در این لیست شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت که کیفیت و امنیت پرواز بالایی دارند معرفی می شود. با استفاده از این لیست می توانید بلیط هواپیمای خود را از ایرلاین هایی خریداری کنید که هم ارزان و هم باکیفیت و مطمئن هستند. با آتا گشت همراه باشید تا با این ایرلاین ها آشنا شویم.

جزئیات بهترین ایرلاین های دنیا

بهترین ایرلاین های ارزان قیمت دنیا

ایرلاین های ارزان قیمت (Low-cost) همان طور که از نامش مشخص است پروازهای ارزان قیمت را به مسافران ارائه می کند. این ایرلاین ها به ویژه مورد استقبال کسانی قرار می گیرد که خواهان بلیط هواپیما ارزان و سفر ارزان هستند. اما درست است که این پروازها به نسبت سایر پروازها ارزان تر هستند، اما لزومی ندارد که کیفیت پایینی داشته باشند. وبسایت اسکای ترکس با بررسی بیش از ۲۸۰ ایرلاین مختلف و با در نظر گرفتن نظرات مسافران از ۱۰۴ کشور دنیا، بهترین ایرلاین های ارزان قیمت دنیا را مشخص کرده است. برای بررسی و امتیازدهی این ایرلاین ۴۱ پارامتر در نظر گرفته شده است که از فرآیند سوار شدن به هواپیما، کیفیت و راحتی صندلی های هواپیما و خدمات ارائه شده در طول پرواز متغیر هستند. در ادامه با لیست ۱۰ ایرلاین ارزان و برتر دنیا آشنا می شویم.

ایرآسیا

رتبه قبلی: ۱

شرکت هواپیمایی ایرآسیا (AirAsia) برای هشتمین سال متوالی توانسته عنوان بهترین ایرلاین ارزان قیمت دنیا را کسب کند! تونی فرناندز، مدیرعامل و تیمش در ۱۵ سال گذشته پیشرفتی شگفت انگیز در این ایرلاین به وجود آورده اند. این ایرلاین کوچک و ارزان قیمت در سال های اخیر توانسته به جایگاهی خوب در بین ایرلاین های بین المللی پیدا کند. در نظر سنجی ها، سرویس دهی مناسب ایرلاین، مشتری مداری و مهمانداران صمیمی از جمله دلایل انتخاب این ایرلاین عنوان شده اند.

ویرجین آمریکا

رتبه قبلی: ۲

شرکت هواپیمایی ویرجین آمریکا (Virgin America) بار دیگر ثابت کرد که نه تنها بهترین ایرلاین ارزان قیمت در آمریکای شمالی است، بلکه یکی از چند ایرلاین ارزان دنیا نیز به شمار می رود. این شرکت هواپیمایی که یکی از زیرمجموعه های شرکت ویرجین است در پروازهایش خدماتی باکیفیت و در حد استانداردهای این برند مشهور به مسافران خود ارائه می کند. در ماه آوریل ۲۰۱۷، این شرکت به ایرلاین آلاسکا ایرلاینز فروخته شد و باید منتظر ماند و دید آینده این ایرلاین ارزان و خوشنام چه خواهد شد.

نروژین

رتبه قبلی: ۳

شرکت هواپیمایی نروژین ایر (Norwegian Air) یکی از پرطرفدارترین و بحث برانگیزترین ایرلاین های دنیا به شمار می رود. این ایرلاین ارزان قیمت با ارائه پروازهای برفراز اقیانوس اطلس توانسته گوی سبقت را از رقبای آمریکایی اش برباید. منتقدان می گویند این ایرلاین با این کار می تواند قوانین سختگیرانه نروژ را در این پروازها اعمال کند و از ایرلند به عنوان یکی از قطب هایش استفاده کند؛ با این حال، نروژین این اتهامات را رد می کند. هرچه باشد، مشخص است قرارگیری این ایرلاین در بین ۳ ایرلاین ارزان و برتر دنیا بسیار بحث برانگیز بوده است.

جدای این مباحث، مسافران و مشتریان عاشق این ایرلاین هستند. نروژین ایرلاینز علاوه بر قرارگیری در لیست بهترین ایرلاین های ارزان قیمت دنیا، برای چهارمین سال متوالی به عنوان بهترین ایرلاین ارزان قیمت اروپا انتخاب شده است. این ایرلاین همچنین توانسته عنوان بهترین پرواز طولانی مدت و ارزان قیمت را نیز از آن خود کند.

ایزی جت

رتبه قبلی: ۴

شرکت هواپیمایی ایزی جت (easyJet) در دو دهه گذشته توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین ایرلاین های ارزان قیمت دنیا به دنیا بشناساند. این ایرلاین بیش از ۲۳۰ فروند هواپیمای ایرباس در ناوگان خود دارد و به حدود ۸۰۰ مقصد در سرتاسر اروپا پرواز مستقیم انجام می دهد. مسافران به دلیل قیمت پایین بلیط هواپیما و خدمات مناسب این ایرلاین را به عنوان یکی از بهترین ایرلاین های ارزان قیمت دنیا انتخاب کرده اند.

جت استار ایرویز

رتبه قبلی: ۵

شرکت هواپیمایی جت استار ایرویز (JetStar Airways) زیرمجموعه ارزان قیمت شرکت هواپیمایی ملی استرالیا، کانتاس است. این ایرلاین که دفتر مرکزی اش در ملبورن استرالیا قرار دارد ناوگانی متشکل از ایرباس ای ۳۲۰ و بوئینگ ۷۸۷ سری دریم لاینر دارد. در نظرسنجی اسکای ترکس این ایرلاین به دلیل خدمات ارائه شده در طول پرواز و کیفیت بالا در مقایسه با قیمت بلیط هواپیما به عنوان یکی از بهترین ایرلاین های ارزان قیمت دنیا انتخاب شده است.

همچنین این ایرلاین برای پنجمین سال متوالی به عنوان بهترین ایرلاین ارزان قیمت در قاره اقیانوسیه انتخاب شده است.

ایرآسیا ایکس

رتبه قبلی: ۶

شرکت هواپیمایی ایرآسیا ایکس (AirAsia X) زیرمجموعه شرکت ایرآسیا برای انجام پروازهای طولانی مدت است. این ایرلاین با ناوگان هواپیماهای ایرباس ای ۳۳۰-۳۰۰ در سرتاسر آسیا پروازهای ارزان قیمت در کلاس های پروازهای پرمیوم و اکونومی ارائه می کند.

در واقع، کیفیت بالای خدمات ارائه شده در کلاس پروازی پرمیوم باعث شده این ایرلاین عنوان بهترین پرواز پرمیوم ارزان قیمت و بهترین صندلی پرمیوم ارزان قیمت دنیا را کسب کند.

وست جت

رتبه قبلی: ۸

شرکت هواپیمایی وست جت (WestJet) در سال ۱۹۹۶ تاسیس شده است و امروزه به عنوان دومین ایرلاین بزرگ کانادا شناخته می شود. دیوید نیلمن، هم بنیانگذار شرکت های آزول و جت بلو موسس این شرکت هواپیمایی ارزان قیمت است. ایرلاین وست جت در حال حاضر بیش از ۱۰۰ فروند بوئینگ در ناوگان هواپیمایی خود دارد و به بیش از ۱۰۰ مقصد در سرتاسر آمریکای شمالی و کشورهای کارائیب پرواز مستقیم و ارزان قیمت انجام می دهد.

ایندیگو

رتبه قبلی: ۷

شرکت هواپیمایی ایندیگو (IndiGo) ایرلاین ارزان قیمت متعلق به کشور هند است که در سال ۲۰۰۶ تاسیس شد. این ایرلاین به سرعت توانست به یکی از بهترین ایرلاین ارزان قیمت دنیا تبدیل شود. ناوگان هواپیمایی ایندیگو شامل بیش از ۱۰۰ فروند هواپیمای ایرباس ای ۳۲۰ است و پیشنهاد خرید بیش از ۴۰۰ فروند ایرباس نیز ارائه شده است. ایندیگو یکی از سریع الرشدترین ایرلاین های منطقه به شمار می رود و مسافران به دلیل کیفیت بالای خدمات و ارزش بالا به نسبت قیمت بلیط هواپیما این ایرلاین را به عنوان یکی از بهترین ایرلاین های ارزان قیمت دنیا انتخاب کرده اند.

این ایرلاین همچنین در هفتمین سال پیاپی به عنوان بهترین ایرلاین ارزان قیمت آسیای مرکزی/شبه قاره هند انتخاب شده است.

جت استار آسیا

رتبه قبلی: ۹

شرکت هواپیمایی جت استار آسیا (Jetstar Asia) در سال ۲۰۰۴ در سنگاپور تاسیس شده است. این ایرلاین ارزان قیمت زیرمجموعه شرکت هواپیمایی جت استار است که خود یکی از شرکت های زیرمجموعه هواپیمایی کانتاس به شمار می رود! جت استار آسیا ناوگانی کوچک متشکل از هواپیماهای ایرباس ای ۳۲۰ دارد و پروازهای ارزان قیمتی را به مقاصد آسیای جنوب شرقی انجام می دهد.

آزول برازیلین ایرلاینز

شرکت هواپیمایی آزول برازیلین ایرلاینز (Azul Brazilian Airlines ) آخرین ایرلاین در لیست بهترین ایرلاین های ارزان قیمت دنیاست. این ایرلاین جدیدترین زیرمجموعه شرکت هواپیمایی وست جت است که آن هم در این لیست جای دارد. این شرکت هواپیمایی برزیلی ناوگانی متشکل از هواپیماهای ایرباس، ای تی آر و امبرر دارد و عمدتا پروازهای داخل برزیل را انجام می دهد.

این شرکت توانسته عنوان بهترین ایرلاین ارزان قیمت در آمریکای جنوبی و بهترین مهمانداران هواپیما در آمریکای جنوبی را کسب کند.
منبع:الی گشت

همین الان

تور خودتو بساز